Finał VII edycji "Scrabble po niemiecku"

Finał VII edycji

międzyszkolnego konkursu

"Scrabble po niemiecku".

 
W piątek 2 lutego naszą szkołę odwiedzili finaliści VII edycji konkursu "Scrabble po niemiecku" dla uczniów szkół podstawowych z Małopolski. W tym roku aż 20 najlepszych drużyn rywalizowało o tytuł Mistrza Scrabbli, co jest rekordem w historii turnieju.
 
 I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dobczycach. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz kurs języka niemieckiego w Instytucie Austriackim w Krakowie.
 
II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 36 w Krakowie.
 
III miejsce uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej TSSP im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.

Kasper Leżański oraz Stefan Pisula, którzy reprezentowali naszą szkołę zajęli VI miejsce.
 
Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe, gadżety oraz drobne upominki, które wręczyła Pani Dyrektor Beata Sarapuk. Wśród gości finału konkursu byli przedstawiciele Instytutu Austriackiego w Krakowie, Instytutu Goethego, Konsulatu RFN w Krakowie oraz wydawnictwa LektorKlett.
 
Zapraszamy wszystkich fanów gry w scrabble oraz języka niemieckiego do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.
 
 
Paweł Pabian