Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy w niedzielę wieczorem z naszej wycieczki do Wiednia, która odbyła się w dniach 19-21 kwietnia.

Uczniowie z klas V-VI mieli okazję zobaczyć stolicę jednego z najpiękniejszych państw europejskich. W trakcie trzydniowego zwiedzania mieliśmy możliwość zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Byliśmy między innymi w wesołym miasteczku Prater, ogrodzie zoologicznym Tiergarten, pałacu Schonbrunn, a także zwiedziliśmy katedrę Św. Szczepana. Oprócz tego zobaczyliśmy kolorowy dom Hundertwassera, podziwialiśmy eksponaty Muzeum Historii Naturalnej oraz spacerowaliśmy po Starym Mieście. Tegoroczną nowością była wizyta w Muzeum Techniki oraz w Pałacu Belvedere, gdzie mogliśmy podziwiać obrazy Gustava Klimta. Wycieczka zapadnie na długo w pamięci naszych uczniów.