Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy 2 b oraz klasy 2 c wybrali się w podróż do Solilandii, aby odkryć baśniowe tajemnice wielickich podziemi. Kopalnia Soli w Wieliczce kryje wiele tajemnic. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści  o solnych podziemiach. Dotarły do sali, gdzie przywitał ich Skarbnik. Tam uczniowie rozwiązali przygotowane  przez niego zagadki oraz  quiz. W podziemnych korytarzach towarzyszył im skrzat soliludek, który tropił z nimi ślady solilozaura – podziemnego smoka. Uczestnicy odnaleźli także tajemnicze jaja solnego smoka. Wędrówka odbywała się  na szlaku Trasy Turystycznej. Zdaniem niektórych  młodych uczestników, była to najlepsza wycieczka na jakiej byli do tej pory.