W tym roku nasza szkoła w ramach współpracy z Instytutem Austriackim przeprowadziła 10 i 17  kwietnia po raz ósmy egzamin państwowy z j. niemieckiego KID A1/A2 (Austriacki Dyplom Języka Niemieckiego) dla 29 uczniów klas VI – VII.

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie uzyskali certyfikaty znajomości  j. niemieckiego.

Na poziomie KID A1 najlepsze wyniki uzyskali: Max Buchwald (6b), Mikołaj Siuda (6c) oraz Zuzanna Rodak (6a).

Na poziomie KID A2 najwięcej punktów uzyskała Francesca McInerney (7b), Emilia Sieja (7c), Franciszek Stopa (7a) oraz Emilia Wolska (7b)

Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone certyfikaty i nagrody dla uczniów odbędzie się w Konsulacie Republiki Austrii w czerwcu.