Szkoły Podstawowej nr 4
im. Romualda Traugutta
w Krakowie

• Kształcenie uczniów otwartych na wiedzę, zaangażowanych w rozwijanie swoich pasji.
  • Wspieranie uczniów w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym.
  • Zachęcanie uczniów do podejmowania różnych form aktywności w zakresie nauki, sztuki, sportu, życia społecznego, samorządności, działań obywatelskich i wolontariatu.
  • Wspieranie rodziców w procesie wychowania i kształtowania w dziecku otwartości na świat i drugiego człowieka.

Wizja szkoły

Chcemy być szkołą, która:

• Wspiera ucznia, pomaga efektywnie uczyć się, uwzględniając jego potrzeby i możliwości.
  • Rozwija w uczniu kreatywność, dobrą organizację pracy własnej i umiejętność współpracy w zespole.
  • Rozwija talenty i zainteresowania, umożliwia uczniom podjęcie różnorodnych aktywności.
  • Kształtuje umiejętności kluczowe, przygotowuje ucznia do nowych wyzwań i zmian technologiczno – cyfryzacyjnych.
  • Pielęgnując tradycję, jest gotowa na zmiany i otwarta na nowe inicjatywy.
  • Dba o dobrą współpracę, podejmuje wspólne inicjatywy uczniów, nauczycieli i rodziców.
  • Jest bezpieczna, a wśród uczniów, pracowników i rodziców panuje życzliwa i oparta na wzajemnym szacunku atmosfera.
  • Jest dobrze zorganizowana i zarządzana, zapewnia wykwalifikowany zespół nauczycieli.
  • Współpracuje i aktywnie działa w środowisku lokalnym.
  • Modernizuje bazę lokalową, dydaktyczną i sportową, by wspierać proces dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczy.

Sylwetka absolwenta Szkoły Podstawowej nr 4

• Dba o dobre imię szkoły.
  • Cechuje go kultura osobista i troska o piękno mowy ojczystej.
  • Rozwija w sobie postawę obywatelską i patriotyczną.
  • Szanuje siebie i innych, jest wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka i tolerancyjny.
  • Rozwija swoje zdolności.
  • Potrafi mądrze korzystać z szerokiego dostępu do wiedzy.
  • Zachowuje się odpowiedzialnie, dba o bezpieczeństwo i zdrowie.
  • Przestrzega obowiązujących przepisów szkolnych.