Dnia 16 listopada 2023 r. klasa VII a zakończyła omawianie „Zemsty” Aleksandra Fredry spektaklem, który wystawiła w ramach klasowego projektu. Uczniowie sami przygotowali dekorację (autorkami były Lena Skalny i Zofia Pawełkowska, pracowały z pomocą koleżanek z klasy), poświecili też kilka tygodni na próby. W efekcie powstał świetny spektakl, który obejrzeli koledzy z klas VII i VIII oraz zaproszeni goście.  W role Cześnika i Rejenta wcielili się odpowiednio Antoni Bisaga i Franciszek Stopa, Papkina brawurowo odegrała Laura Kyrcz, zaś Podstolinę – Maja Jakubowska. Klarę zagrały: Zoja Szymańska i Anna Fadeieva, Wacława: Elżbieta Gąsowska i Zofia Mężyk, zaś Dyndalskiego – Dominik Gajda oraz Pola Woźniak. Nad przygotowaniem scenariusza i realizacją całości czuwała p. Elżbieta Powązka. Uczniowie świetnie się bawili i już czekają na następny projekt z dramatem na szkolnej scenie.