Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. W tym roku zgłosiło się 7420 szkół z całego świata. W naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy już od rana 17 listopada. Podczas przerw, na korytarzu 3. piętra była możliwość przystąpienia do egzaminów z tabliczki mnożenia na żywo. Egzaminatorami byli wybrani uczniowie klas czwartych. Każdy uczeń losował pytanie, a po udzieleniu poprawnej odpowiedzi mógł uzyskać tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpiło 157 uczniów i kilku nauczycieli.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.