W tym roku nasza szkoła w ramach współpracy z Instytutem Austriackim przeprowadziła 10 i 11  maja po raz siódmy egzamin państwowy z j. niemieckiego KID A1/A2 (Austriacki Dyplom Języka Niemieckiego) dla 29 uczniów klas VI – VIII.

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie uzyskali certyfikaty znajomości  j. niemieckiego.

Na poziomie KID A1 najlepsze wyniki uzyskali: Paweł Michalik (6a), Francesca McInerney (6b), Maria Miernik (6b), Wiktoria Rydzewska (6c) oraz Natasza Zapała (6c).

Na poziomie KID A2 najwięcej punktów uzyskali: Stanisław Zaucha (7b), Kinga Kołacz (7b) oraz Kamila Drwięga (7c)

Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone certyfikaty i nagrody dla uczniów odbędzie się w Konsulacie Republiki Austrii w czerwcu.