Serdecznie zapraszam uczniów przyszłych klas VI-VIII do wzięcia udziału w wycieczce szkolnej, która odbędzie się w dniach 3-5.10.2024. Zgłoszenia do 5 czerwca przez librus: Paweł Pabian, koszt: 970 zł + około 30 Euro na bilety wstępu.

SZWAJCARIA SAKSOŃSKA to kraina wzgórz, lasów i skał o niesamowitych kształtach, słynie z zapierających dech w piersiach
krajobrazów. Drezno – miasto zwane perłą baroku, Florencją nad Łabą. Podziw wzbudza niepowtarzalna elegancja i zabytki, których przez stulecia nagromadzono tu bez liku. Miłośnicy baroku czują się tu jak w niebie. I choć obraz miasta w dużej mierze ukształtowały
jego historia i kultura, nie brakuje w nim elementów nowoczesności.
ZAKWATEROWANIE: Hotel/Hostel A&O Dresden Hauptbahnhof to świetne miejsce dla młodych ludzi. Posiada nowocześnie urządzone 1-6 osobowe pokoje z łazienkami, restaurację oferującą posiłki w formie szwedzkiego stołu, całodobową recepcję. oraz bar.
Na terenie hotelu jest dostępny bezprzewodowy Internet. Na dachu znajduje się taras, skąd można podziwiać panoramę starówki. Hotel zobacz na stronie: https://www.aohostels.com/pl/drezno/dresden-hauptbahnhof/.
RAMOWY PROGRAM IMPREZY:
1 DZIEŃ: PODRÓŻ – DREZNO
Wyjazd na wycieczkę wcześnie rano, przejazd do Drezna, jednego z najpiękniejszych niemieckich miast Zwinger, niezwykły pałac wzniesiony przez króla Polski i Saksonii, prawdziwe arcydzieło sztuki baroku, od lat zadziwia kolejnych turystów. Znajduje się tutaj wspaniała kolekcja dawnego malarstwa – Galeria Obrazów Starych Mistrzów ze słynną Madonną Sykstyńską Rafaela Santi oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego, Kolekcja Porcelany i Salon Matematyczno-Fizyczny. Zwiedzanie wybranej atrakcji pałacu Zwinger. Następnie spacer po mieście, zobaczymy: Starówka, Plac Teatralny z operą Sempera, piękne kościoły – Frauenkirche, Hofkirche, Tarasy Bruehla, „Orszak Książęcy” – czyli ścienne malowidło wykonane na tysiącach kafelków z porcelany miśnieńskiej.
Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg
2 DZIEŃ: BASTEI – STOLPEN
Po śniadaniu przejazd do malowniczego regionu Szwajcarii Saksońskiej – rezerwatu Bastei – niesamowitego labiryntu skał powstałych miliony lat temu, gdzie będziemy podziwiać spektakularne formy skalne z efektownego, blisko 80-metrowego mostu. Pokonamy
Schwedenlöcher, czyli malowniczy labirynt 900 schodów. Następnie przejazd do miejscowości Stolpen. Zwiedzanie średniowiecznego zamku, który rozsławiła hrabina Cosel, która była więziona w Stolpen przez 49 lat, jedna z zachowanych wież służyła jej za mieszkanie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg
3 DZIEŃ: KÖNIGSTEIN – BAD SCHANDAU – PODRÓŻ
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Königstein. Spacer po murach największej górskiej twierdzy w Europie, wznoszącej się 250 m ponad Łabą, będziemy podziwiać doskonale zachowane elementy architektoniczne: bramy warowne, bastion
Jerzego, spichlerz, stare koszary, oraz 150m studnię. Następnie przejazd do miejscowości Bad Schandau, skąd specjalnym zabytkowym tramwajem spod parku zdrojowego przez dolinę Kirnitzsch dostaniemy się do wodospadów Lichtenhainer Wasserfall.
Dalsza jazda, powrót do kraju w godzinach wieczornych

CENA ZAWIERA:
• TRANSPORT: autokar
• ZAKWATEROWANIE: 2 noclegi w hotelu w Dreźnie
• WYŻYWIENIE: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, prowiant w 3 dniu
• OPIEKA PILOTA
• UBEZPIECZENIE
• OPŁATA na fundusze turystyczne TFG i TFP
CENA NIE ZAWIERA biletów wstępu: Zwinger, Zamek Stolpen, Königstein, tramwaj do wodospadów