W dniach 6-8 października grupa 50 uczniów z klas starszych pojechała na wycieczkę szkolną do Berlina i Poczdamu pod opieką Pani Karoliny Rojek, Pani Ewy Tworzydło, Pana Pawła Pabiana oraz Pana Amadeusza Pawlika.

Podczas pobytu w stolicy naszych zachodnich sąsiadów mogliśmy poznać historię, kulturę, zwyczaje oraz kuchnię niemiecką.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy z lokalnym przewodnikiem najważniejsze miejsca w Berlinie – Bramę Brandenburską, gmach parlamentu niemieckiego Bundestag, Wieżę Telewizyjną, Checkpoint Charlie oraz najpiękniejszą ulicę Berlina Unter den Linden. Wieczorem płynęliśmy statkiem przez rzekę Szprewę. Podczas drugiego dnia odwiedziliśmy salon Porsche, Muzeum Techniki oraz Katedrę Berlińską, a także kupiliśmy wiele pamiątek przy Alexanderplatz. W niedzielę zobaczyliśmy miasto Poczdam, gdzie znajduje się Neues Palais, ogrody Pałacu Sansoucci oraz studio filmowe Babelsberg, w którym to oglądaliśmy pokazy kaskaderskie, film w 4-D oraz plany zdjęciowe z wielu znanych filmów.
 
Galeria zdjęć