24 lutego 2023 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Wieczoru Naukowców. Jest to impreza przygotowana przez nauczycieli Zespołu Matematyczno – Przyrodniczego dedykowana starszym uczniom, przede wszystkim z klas siódmych i ósmych. Podczas Wieczoru mają oni okazję spotkania się z ludźmi świata nauki, zaspokojenia swojej ciekawości poznawczej, konfrontowania wiedzy z praktyką, a także uczestniczenia w ciekawych chemicznych i fizycznych eksperymentach.

W tym roku zainteresowani uczniowie z klas 7, 8 mogli wziąć udział w warsztatach i prezentacjach prowadzonych przez pracowników naukowych lub studentów
z zaprzyjaźnionych krakowskich uczelni i instytucji.

W czterech salach czekali fachowcy z dziedzin takich jak: matematyka, fizyka, chemia czy elektronika. Duży robot przemysłowy z firmy Astor prezentował swoje umiejętności w świetlicy. Na korytarzu trzeciego piętra uczniowie pod okiem p. Aleksandry Tyczyńskiej-Kołsut mogli się zapoznać z programowaniem i funkcjonowaniem małych robocików.

Idea Wieczoru Naukowców to nauka przez zabawę, jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania nauk ścisłych. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja przyniosła uczniom radość działania, poznawania, odkrywania oraz poszukiwania ciekawych i niestandardowych rozwiązań różnych problemów.