To był niezwykły wieczór!

By tradycji stało się zadość, 14 grudnia br. czwartoklasiści z wychowawcami i nauczycielami języka polskiego przygotowali „Wieczór Baśni”.

Klasa IVa pokazała współczesną wersję „Kopciuszka”, ale na scenę wjechała jak najbardziej baśniowa, wspaniała kareta wyczarowana przez Wróżkę. Nad porządkiem zdarzeń czuwał bardzo obowiązkowy Dobosz.

Klasa IVb przedstawiła „Kota w butach” z „Bajek samograjek” Jana Brzechwy. Niejeden młodszy widz dziwił się, co to za dziwny Kot chwalipięta, który stale mówi o sobie; „Ja jestem Kot-Kotando, Mruczando-Murmurando” lub: „Ja jestem sobie kot, Kot w butach na dodatek”, poucza Janka i zawsze postawi na swoim.

Natomiast klasa IVc zaprezentowała przed publicznością równie znaną i lubianą „Śpiącą królewnę”. Oprócz dworu królewskiego był tam korowód wróżek i pięknie wykonany przez uczniów finałowy taniec dworski oraz najbardziej widoczne dla widza efekty specjalne, które pojawiały się przy scenie ze Złą Wróżką.

Wrażeń była co niemiara! Ranking współczesnych królewien, taniec Wróżek, wjazd i wyjazd królewskiej karety, piosenka zajączków i wzruszająca piosenka o smutku w wykonaniu Stefana. Na zakończenie imprezy nasi konferansjerzy, pan Mateusz Więcek i pani Karolina Rojek, poczęstowali aktorów słodyczami. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że pani Dyrektor też występowała w szkolnym teatrzyku jako Kot w butach!