W dniu dzisiejszym nasza społeczność szkolna obchodziła dzień pierwszego patrona szkoły, którym był św. Jan Kanty. Święty Jan Kanty, znany również jako Jan z Kęt, urodził się około 1390 roku w Kętach. Był wybitnym teologiem i filozofem średniowiecznym, a także profesorem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jego główne dzieło to Summa de theologia, które stanowiło ważny wkład w rozwój scholastyki. Jan Kanty słynął z wielkiej skromności i ubóstwa, a cały swój majątek przekazał biednym. Był znany ze swojej głębokiej pobożności i oddania Bogu, spędzając wiele czasu na modlitwie i praktykach religijnych. Zmarł 24 grudnia 1473 roku, a jego ciało zostało pochowane w kościele św. Anny w Krakowie, gdzie jest miejscem pielgrzymek i kultu. Święty Jan Kanty został kanonizowany przez papieża Klemensa XIII w 1767 roku i jest jednym z najważniejszych świętych w historii Polski.