W tym roku rajd szkolny odbył się w dniach 7.09.2023 (klasy 8A, 8B, 8C, 7A, 7B, 7C, 6C) i 14.09.2023 (4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B). Tym razem pod opieką naszych nauczycieli wyruszyliśmy na szlaki Puszczy Niepołomickiej trasą: Szarów – Rezerwat Torfowisko Wielkie Błoto – Sitowiec – Staniątki. Wędrując przez ten kompleks leśny nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstała Puszcza Niepołomicka, a także jakie są jej związki z dworem królewskim. Ponadto odwiedziliśmy pasiekę Maciejka, cmentarz żołnierzy z I Wojny Światowej, Punkt Edukacyjny Nadleśnictwa Niepołomice w leśnictwie Sitowiec i „Droga Królewską” dotarliśmy na „Kozie Górki”, z którymi związane są niemieckie zbrodnie II Wojny Światowej oraz tajemnicze zjawisko samozapłonu gazów. Pogoda dopisała i już planujemy kolejny rajd.  Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.