We wrześniu klasa IIb oraz klasa III b przystąpiły do programu edukacyjnego „ Aktywni Błękitni”. Jest to szeroko zakrojony projekt dla szkół podstawowych realizowany już od 2019 r. pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska,  Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest poszerzenie wiedzy o równoważnej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości  o wodę i znajomości zasad bezpiecznego  korzystania z rekreacji wodnej. Celem programu jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości będą mogły wykorzystać i przekazywać dalej przyczyniając się do ochrony środowiska.

Za nami już pierwsze wykonane zadanie. Uczniowie klasy II b, w oparciu o otrzymane materiały, zdobyli wiele ciekawych informacji na temat retencji i oszczędzania wody. Od kilku tygodniu wykonywali zadania, rozwiązywali rebusy i zagadki. Po zweryfikowaniu poprawności rozwiązań, dzieci zdobyły TYTUŁ WODNEGO EKSPERTA. Przed nami jeszcze kilka zadań do wykonania. Chcemy zdobyć CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ WODZIE „ AKTYWNI BŁĘKITNI”.