Dnia 26 stycznia 2024 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość „ Pasowania na czytelnika”. Wzięły w niej udział klasy : I a z wychowawczynią Panią Barbarą Orzechowską, I b z wychowawczynią Panią Magdaleną Wójcik i I c z wychowawczynią Panią Marzeną Śmiecińską.

Honorowym gościem była Pani Dyrektor Beata Sarapuk.

Spotkanie składało się z dwóch części. Na początku wystąpili uczniowie z klasy 6 b z inscenizacją baśni „Roszpunka”. W drugiej części pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnicze: „ Przyrzekam być dobrym czytelnikiem, szanować książkę, przestrzegać regulaminu biblioteki”.

Na pamiątkę wszyscy otrzymali zakładki do książek i słodki poczęstunek.

Drodzy Pierwszoklasiści !

W bibliotece jesteście zawsze mile widziani, czeka na Was tu wiele interesujących książek.

Zapraszamy !