Gry planszowe i stolikowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie.  W  naszej świetlicy odbyło się popołudnie z grami planszowymi i stolikowymi.  Tego popołudnia uczniowie klas  1– 3  z wielką ochotą grali nie tylko w  różnego rodzaju gry planszowe, ale także  bierki, szachy czy warcaby. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To było przyjemne, radosne popołudnie  podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.