19 marca odbył się w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Ze względu na datę motywem przewodnim stał się Dzień Świętego Patryka , obchodzony dwa dni wcześniej w Irlandii i innych krajach. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali informacji i legend związanych z tą postacią oraz przypomnieli sobie o psotnych skrzatach – Leprekonach. Dekoracyjny motyw koniczynki był wszechobecny.
Uczniowie śpiewali i tańczyli w takt irlandzkich rytmów, próbowali nauczyć zebranych jak się pisze limeryki oraz zaprezentowali kilka z nich. Pięknie zaśpiewane piosenki solo wzruszyły zebranych , a smak prawdziwej poezji poznaliśmy słuchając wiersza Invictus. Dzięki skeczom było też bardzo zabawnie. Całości dopełnił spektakularny występ w gimnastyce artystycznej uczennicy z Ukrainy-Ani Zubko.
Różnorodne występy uczniów z wielu klas sprawiły, że było zabawnie , z humorem i lirycznie. Wszystkich połączył tego dnia język angielski i zielony kolor.