W ostatnim tygodniu w naszej szkole wiele się działo. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących wybranych kręgów kulturowych Azji, a także specjalnie przygotowanych zajęciach tematycznych, wycieczkach terenowych oraz turnieju wiedzy o dziedzictwie kulturowym Europy. Dniom dziedzictwa kulturowego i wielokulturowości w naszej szkole towarzyszyły również dni otwarte, dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.

Przyszli uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć wystawę „Kobieta i wielokulturowość”, uczestniczyć w warsztatach plastycznych, przyrodniczych i językowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Przyszli pierwszoklasiści samodzielnie programowali także roboty oraz korzystali z gogli VR.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń związanych z Dniami Dziedzictwa Kulturowego i towarzyszących im dni otwartych naszej szkoły.

Dni otwarte oraz wystawa prac „Kobiety i wielokulturowość”

Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Podhala oraz Orawy – klasy 5

Wycieczka do zabytkowej cerkwi greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na ul. Wiślnej 11 – klasy 6

Wycieczka śladami kultury żydowskiej po krakowskim Kazimierzu – klasy 7