W dniach 28 marca – 1 kwietnia klasy VIId i VIIIa miały okazję do integracji w ramach zielonej szkoły w Gołkowicach Górnych.

Dzięki projektowi krakowskiej Rady Miasta 'Pocovidowe zielone szkoły’ nasze klasy miały przyjemność spędzić cztery dni w sprzyjających zdrowiu warunkach. Piękne górskie otoczenie, świeże powietrze i możliwość aktywności fizycznej były tym, czego nasi uczniowie potrzebowali najbardziej.  W trakcie turnusu uczniowie mieli okazję zmierzyć się w rozgrywkach sportowych (tu wiadomo, w piłkę nożną wygrała drużyna dowodzona przez naszą wuefistkę, panią Gosię, która nie pozostawiła swoim przeciwnikom żadnych szans). Po trudach wyjścia na Przehybę – 500 metrów różnicy poziomów, prawie 6 km w jedną stronę – mieliśmy okazję do wspólnego cieszenia się z awansu polskiej reprezentacji do Mistrzostw Świata w Katarze. Wyjście na zamek w Rytrze, mimo trudnych warunków atmosferycznych (mgła, która ograniczała widoczność) ukazało nam, jak trudne były podejścia pod średniowieczne zamki. Następnie wizyta w Krynicy, mieście sanatoryjnym, które niestety poza okresem wakacyjnym wydaje się być, przynajmniej w centrum, miastem wymarłym oraz wyjazd na Jaworzynę Krynicką ukazały nam piękno regionu. Na koniec wyjazdu mieliśmy okazję do wspólnej zabawy przy ognisku oraz radosnego spędzenia 'zielonej nocy’. Na pewno wspólny wyjazd pozwolił nam się zintegrować, szczególnie, że dzięki sponsorom udało się, by w wyjeździe wzięli udział nasi nowi koledzy i koleżanki z Ukrainy. Dla nich to też był ciekawy czas, gdzie mogli się oderwać od trudnej rzeczywistości i spędzić go w taki sposób, w jaki powinny to normalnie robić dzieci.