W dniach 8 marca i 11 marca uczniowie klas ósmych udali się na zajęcia zorganizowane w ramach lekcji geografii w Centrum Sztuki i Techniki Manggha. Uczniowie odbyli wirtualną podróż po Japonii, podczas której poznali m.in. geografię Japonii, kuchnię japońską, a także zróżnicowanie ludnościowe wysp japońskich (Japończycy, Ajnowie). Podczas pobytu w Centrum Sztuki i Techniki Manggha nasi ósmoklasiści uczestniczyli także w warsztatach kaligrafii japońskiej i oprowadzaniu po wystawie projektów autorstwa japońskiego architekta Kengo Kuma (realizacja założeń międzyprzedmiotowej ścieżki edukacji architektoniczno-urbanistyczej).

 

Zajęcia w Centrum Sztuki i Techniki Manggha z pewnością  przyczyniły się do wzrostu świadomości kulturowej uczniów klas 8, a także pozwoliły na lepsze poznanie geografii Japonii oraz zrozumienie kontekstu projektów architektonicznych Kengo Kuma.

Zdjęcia z warsztatów w Centrum Sztuki i Techniki Manggha