W tym roku nasza szkoła w ramach współpracy z Instytutem Austriackim przeprowadziła 18 i 30 maja po raz szósty egzamin państwowy z j. niemieckiego KID A1/A2 oraz JB1 (Austriacki Dyplom Języka Niemieckiego) dla 35 uczniów klas VI – VIII.

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie zdali egzamin uzyskując co najmniej 50% punktów

Na poziomie KID A1 najlepsze wyniki uzyskali: Matylda Palczewska (6c), Kaia Kopiejka (6b) oraz Bartosz Sięka (6c).

Na poziomie KID A2 najwięcej punktów uzyskali: Weronika Sczesny (6a), Hanna Szwejkowska (7a), Natalia Niemczyk (7a), Natalia Wędzicha (7a), Stanisław Michalik (7a) oraz Julia Gąsiorek (7a).

Na poziomie JB1 świetny wynik uzyskała Maria Wątor (8e) – średnia 85% punktów.

Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone certyfikaty i nagrody dla uczniów odbędzie się w Konsulacie Republiki Austrii w czerwcu.