W dniu 2.06.2022 r. odbyła się wycieczka górska klasy 5B po Beskidzie Wyspowym. Było to również pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie uczniów należących lub chcących należeć do Szkolnego Klubu Turystyczno-Krajoznawczego.

Trasa przejścia: Pcim – Schronisko na Kudłaczach (730 m n.p.m.) – Lubomir (904 m n.p.m.) – Przełęcz Jaworzyce (579 m n.p.m.)

Na trasie uczniowie mieli okazję zwiedzić obserwatorium astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza, a także podziwiać krajobrazy Beskidu Wyspowego. W przyszłym roku szkolnym planowana jest kontynuacja wycieczek turystycznych i krajoznawczych po naszym regionie oraz współpraca z krakowskim oddziałem PTTK. Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać jeszcze tym roku szkolnym chęć uczestnictwa w rajdach. Po wakacjach przedstawię zainteresowanym uczniom wybrane cele działalności Szkolnego Klubu Turystyczno-Krajoznawczego.

Pełna galeria z wycieczki jest dostępna tutaj.