15 września, wczesnym rankiem wyjechaliśmy (uczniowie z klas 7a i 7b ) na długo wyczekiwaną wycieczkę. Pogoda nam dopisała, więc wszystkie zaplanowane warsztaty odbyły się zgodnie z planem.

Survival, czyli sztuka przetrwania to jedne z naszych warsztatów wyjazdowych. Po długiej przerwie mieliśmy możliwość sprawdzenia własnej kondycji, sprawności i zaradności w trudnych warunkach. Udało nam się zbudować szałas oraz uzdatnić wodę do picia. Zrobiliśmy też nosze oraz uzyskaliśmy wiedzę, jak udzielić komuś pomocy i odnaleźć właściwy kierunek w lesie.

Plener malarski był wspaniałą okazją do nauki nowych umiejętności. Na surowym drewnie, przy użyciu farb akrylowych oraz różnych narzędzi, powstały piękne prace. Trawa, ławki i kamienie też zyskały nowe kolory ☺

Do południa uczestniczyliśmy w warsztatach, a po obiedzie wyruszyliśmy do Orkanówki. Zwiedzaliśmy dom rodzinny Władysława Orkana poznając sylwetkę pisarza oraz warunki życia jego i jego bliskich.

Oczywiście po ognisku z pieczeniem kiełbasek nikomu nie chciało się spać, więc uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych lub graliśmy w piłkę na dobrze oświetlonym boisku.

Do Krakowa wróciliśmy 16 września zwiedzając po drodze muzeum starych parowozów w Chabówce.

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć nasze zdjęcia, to może zajrzeć do galerii.