Jak co roku wiosną wybraliśmy się w góry, aby aktywnie spędzić czas i cieszyć się piękną pogodą. Tym razem naszym celem były Beskidy. Podczas wyjazdu zdobyliśmy Magurkę, podziwiając po drodze malownicze widoki i budzącą się do życia przyrodę. Wędrówka była wymagająca, ale wszystkim dopisywały dobre humory i energia. Odwiedziliśmy również Suchą Beskidzką, poznając historię i uroki tego miasta. Duże zainteresowanie wzbudziła słynna Karczma Rzym, związana z legendą o Panu Twardowskim. Zwiedziliśmy także piękny Zamek Suski, nazywany „Małym Wawelem”. Wyjazd był okazją do integracji, wspólnych rozmów i odpoczynku od codziennych obowiązków. Nie zabrakło śmiechu, dobrej zabawy i niezapomnianych chwil podczas samodzielnie przygotowywanych posiłków.

Na godzinie wychowawczej powstał nawet wiersz z wycieczki:

Była sobie karczma „Rzym”,
zachwyciliśmy się nią wszyscy w mig.
Legend dawnych słuchaliśmy,
i z uśmiechem je wspominaliśmy.

Potem zamek zwiedzaliśmy,
wiele ciekawych rzeczy zobaczyliśmy.
Piękne sale podziwialiśmy
i historię dawną poznaliśmy.

Czternaście kilometrów w górach przeszliśmy,
choć zmęczeni byliśmy, to wciąż się śmialiśmy.
Na koniec w parku pizzę zajadaliśmy
i świetnie się przy tym wszyscy bawiliśmy.

Fotorelację można zobaczyć tu:

https://drive.google.com/drive/folders/1bp3i2GwxpjoZCRtkN3gGGNyBPiFk_p9h?usp=sharing