W czwartek 15 grudnia 2022 r. po dwuletniej przerwie powrócił do naszej szkoły Wieczór Baśni. Tego dnia klasy IV pod opieką nauczycieli języka polskiego wystawiły trzy baśnie, które do południa zostały zaprezentowane młodszym kolegom, a wieczorem – rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz zaproszonym gościom.

Klasa IVa zaprezentowała „Słowika” Hansa Chrystiana Andersena, przygotowanego pod okiem pani Agnieszki Łętochy, klasa IV b – baśń o Kopciuszku, którą uczniowie wystawili z panią Julitą Biniewską, zaś IVc – „Niezwykły pojedynek”, baśń będącą adaptacją „Szachów” Jana Kochanowskiego, przygotowaną przez panią Elżbietę Powązkę.

Wspaniałe kreacje młodych aktorów, gra na skrzypach w wykonaniu Niny Türschmid i na pianinie w wykonaniu Laury Atig, śpiew oraz tańce pozwoliły widzom przenieść się w baśniowy świat, w którym przyjaźń zwycięża śmierć, prawdziwym pięknem jest dobro, a wrogowie godzą się, staczając intelektualny pojedynek.

To wszystko zyskało wspaniałą oprawę dzięki dekoracjom ufundowanym przez Radę Rodziców. Z okazji 150–lecia szkoły powstały wspaniałe kulisy wykonane przez firmę Skalmar i panią Monikę Bętkowską, której serdecznie dziękujemy. Mury pałacu ozdobiły niezwykłe witraże, z których światło dnia w zimową noc wydobyła pani Maria Goryl, zaś pojedynek szachowy rozegrał się na ogromnej szachownicy zaprojektowanej i wykonanej przez pana Piotra Hojdę. Serdeczne dziękujemy także pani Beacie Więckowskiej za uszycie niezwykłych kostiumów. Całości dopełniło kolorowe oświetlenie, zaś słyszalność zapewnił profesjonalny sprzęt nagłaśniający.

Gratulujemy młodym aktorom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego przedsięwzięcia.