W II semestrze klasy IVa i IVb uczestniczyły w projekcie „W baśniowym świecie”. Uczniowie mogli wykonać plakat lub lapbook do wybranych baśni, mogli też wcielić się w postać baśniowego bohatera.

Najczęściej pracowali w małych zespołach. Kilka grup przygotowało teatrzyk kukiełkowy. Znalazła się tam „Bajka o złotej rybce” z ruchomą , pudełkową  sceną oraz baśń „O szewczyku Dratewce” w kilku aktach, z bogatą, wymieniającą się scenografią opracowaną przez Lenę. W  przedstawieniach o Czerwonym Kapturku,  Jasiu i Małgosi  oraz o Calineczce zawarte zostało piękne, ekologiczne przesłanie.

Animacja baśni z plastelinowymi ludzikami autorstwa Lidzi  oraz filmik przygotowany przez uczennice z klasy IVb  cieszyły się dużą popularnością na Dniu Otwartym naszej szkoły.

Link do filmiku animowanego „Czerwony Kapturek”

Szewczyk Dratewka: