Aby pomóc naszym uczniom wyciszyć się przed  lub po lekcjach, bardzo często sięgamy po tzw. kolorowanki antystresowe. Od tradycyjnych malowanek różnią się przede wszystkim swoją formą – ich wykonanie wymaga większego zaangażowania ze względu na mnogość niewielkich elementów do pokolorowania. Terapeutyczne kolorowanki to ciekawa propozycja dla dzieci, które chcą ćwiczyć uwagę, koncentrację czy cierpliwość. Malowanki pozwalają się wyciszyć i mają niesamowite właściwości antystresowe. Kolorowanki nie wymagają umiejętności plastycznych, nie ma również konkretnych zasad ich wypełniania. To, jakie kolory wybierze dziecko czy w jaki sposób pomaluje obrazek, zależy tylko od niego. Celem kolorowanki terapeutycznej nie jest stworzenie dzieła sztuki, ale uzyskanie efektu łagodzenia stresu, polepszenie koncentracji, uwagi oraz zwiększenie kreatywności. Kolorowanki terapeutyczne bawią nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Drodzy Rodzice, przyłączcie się do swoich pociech i relaksujcie się wspólnie podczas antystresowego kolorowania. Zapraszamy do pobrania kolorowanek i wspólnego kolorowania.