W tygodniu, w którym przypadało święto odzyskania przez Polskę niepodległości, społeczność SP4 na różne sposoby starała się uczcić tę okoliczność. Uczniowie klas 1 – 3 uczyli się pieśni patriotycznych, wykonywali kotyliony w barwach narodowych, które z dumą nosili w przeddzień narodowego święta. 

Ze względu na reżim sanitarny nie można było zorganizować wspólnego apelu. Mimo to, zaplanowano szereg wydarzeń, które skupiały się na uczczeniu 103 rocznicy odzyskania wolności przez Polskę. 

Klasy 1- 3 pod opieką wychowawców zorganizowały krótkie apele. Klasy 7a i 7b razem z wychowawczyniami przygotowały szkolną akademię online, a klasy czwarte pod opieką pani Marty Baran realizowały projekt „przebrani za Polskę”. 

Wydarzeniem niezwykle podniosłym była akcja #SzkołaDoHymnu.  10 listopada o godzinie 11:11 uczniowie wszystkich klas w swoich salach lekcyjnych odśpiewały hymn państwowy. 

Na III piętrze korytarza szkolnego Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielką muzyki, panią Małgorzatą Lubieniecką zgromadził delegacje każdej klasy na wspólne uroczyste odśpiewanie hymnu. W tym dniu uczniowie przybyli na lekcje w odświętnych, eleganckich strojach, co nadało wydarzeniu podniosłą rangę.

Tutaj można obejrzeć nagranie ze wspólnego odśpiewania hymnu.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

 

Dyplom za udział w akcji 'Szkoła do hymnu”