W tym roku szkolnym rajd szkolny odbył się w podkrakowskim Lesie Zabierzowskim, a właściwie w obrębie Garbu Tęczyńskiego. W pierwszy dzień pod opieką naszych nauczycieli w trasę wyruszyli uczniowie klas czwartych i oddział przygotowawczy uczniów przybyłych do nas z Ukrainy. W drugi dzień wędrowali uczniowie klas siódmych i ósmych, a w trzeci uczniowie klas piątych i szóstych. Do Zabierzowa dojechaliśmy pociągiem relacji Kraków – Katowice, co ciekawe ale niektórych była to pierwsza podróż pociągiem w życiu! Naszym przewodnikiem na całej trasie rajdu był nauczyciel geografii Michał Zatorski, który opowiadał o dawnej i nowej historii Zabierzowa, przeszłości geologicznej najbliżej okolicy, a także pokazał drogę pod charakterystyczny radar lotniczy zwany „zapałką”. Po przejściu przez pola słoneczników, lasy oraz Dolinę Grzybowską wszystkie klasy dotarły w przełomowy odcinek rzeki Rudawy, nad którym góruje legendarna Skała Kmity. Niektórym udało się dostrzec nawet oddalony o kilkanaście kilometrów Beskid Wyspowy. Po męczącej wędrówce uczniowie i opiekunowie uczestniczący w rajdzie mogli odpocząć i upiec kiełbaskę w Rogatym Ranczu. Mimo przelotnych opadów i konieczności skorzystania z parasolek oraz kurtek przeciwdeszczowych, w czasie przejścia szlakiem klas piątych i szóstych, z pewnością wszyscy uczniowie uczestniczący w tegorocznym rajdzie szkolnym wrócili do Krakowa zadowoleni …. niektórzy z pewnością już myślą o kolejnym.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wszystkich trzech dni rajdu

Rajd szkolny – klasy 4-6 i OP 4-6

Rajd szkolny – klasy 7 i 8

Rajd szkolny – klasy 5 i 6