W czwartek, 24 listopada br. odbyła się w naszej szkole inauguracja kampanii profilaktyczno-edukacyjnej, dotycząca bezpieczeństwa na drodze. Projekt „Pokaż się. Niech Cię zobaczą!” adresowany jest do wszystkich uczniów ze szkół  województwa małopolskiego.

Z uczniami klas pierwszych i drugich naszej szkoły spotkała się pani Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, pan Dariusz Styrna dyrektor Departamentu Edukacji UMWM i przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Nasi goście rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, w szczególności na przełomie jesieni i zimy, kiedy to szybko zapada zmierzch i panują niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, śnieg i mgły. Zwrócili uwagę na niezbędny dodatkowy element ubioru dziecka np. odblask, który poprawi poczucie bezpieczeństwa na drodze i może uratować życie. Nasi pierwszo i drugoklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, zarówno pieszego jak i kierowcy.

Uczniowie otrzymali od organizatorów odblaski i materiały edukacyjne. Mieli też okazję indywidualnie porozmawiać z gośćmi i dziennikarzami.

Strona Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Kronika Krakowska 24 XI br. (w 16 minucie materiał o odblaskach)

fot. UMWM

 

Projekt realizowany jest wspólnie z partnerami radiem RMF MAXX, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie oraz Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.