Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili wszystkich uczniów naszej szkoły, żeby opowiedzieć kim jest wolontariusz i na czym polega mądra pomoc.

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu, którego opiekunką jest nasza p. pedagog Karolina Rojek. Należą do niego uczniowie klas 7 i 8, którzy posiadają pasję mądrego pomagania, a przy okazji zdobywają punkty potrzebne im do dostania się do wymarzonych szkół. Szkolne Koło Wolontariatu działa w zależności od akcji charytatywnych. Wśród nich są:

  • pomoc w zbieraniu przyborów szkolnych dla dzieci onkologicznie chorych,
  • pakowanie paczek dla dzieci z hospicjum,
  • zbieranie pieniędzy podczas kiermaszów ciast/książek,
  • pomoc koleżeńska w świetlicy szkolnej Duży małemu,
  • oraz wszelkiego rodzaju pomoc kolegom w potrzebie, zgłaszanie nauczycielom, pedagogowi i psychologowi jeśli w szkole ktoś doświadcza przemocy.