W piątek 4 listopada odbył się konkurs recytatorski wśród uczniów klas I-III. Jury w składzie Pani Barbara Kochańska-Bukowska, Pani Karolina Rojek oraz uczennice klasy 8c Klaudia Bernas i Zofia Geodecka miały nie lada trudne zadanie. Uczestnicy konkursu fantastycznie opanowali tekst, intonowali wiersz, dobierali odpowiednie tempo i wykazali się dużą kulturą poetycką. Wielu z nich pomyślało również o rekwizytach i odpowiednim ubiorze. Rośnie Nam młode pokolenie aktorów, prezenterów, osób dla których trema jest czymś naturalnym.

 

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

1a Raman Startsau – nagroda
1a Helena Michalik – wyróżnienie
1b Julia Florek – nagroda
1c Emiliia Kalyna -Osiian – nagroda

2a Paulina Gąszcz – nagroda
2a Tadeusz Kozik – wyróżnienie
2b Ivan Prykhodko – nagroda

3a Lika Zakharchenko – wyróżnienie
3a Aleksandra Jakubowska – wyróżnienie
3b Liliana Biernat – nagroda
3c Matylda Polus – nagroda
3c Emilia Sośnicka – wyróżnienie

 

Gratulujemy Uczniom, życzymy rozwoju w interpretacji utworów poetyckich.