Drodzy Rodzice, Uczniowie!

W obliczu niebywałej zbrodni, jaką jest niczym niesprowokowany atak militarny federacji rosyjskiej na Ukrainę, chcemy zaprosić Państwa do włączenia się w organizowaną przez Kraków zbiórkę rzeczy dla Lwowa, o które prosił mer tego miasta. W poniedziałek od rana do godziny 18:00 będzie można zostawić w szkole potrzebne rzeczy (lista poniżej), które następnie przekażemy do głównej zbiórki na stadionie miejskim. Będzie to więc świetna okazja do przekazania wsparcia dla tych z Państwa, którzy nie zdążą przekazać darów osobiście na stadion podczas weekendu.

Rzeczy na zbiórkę można będzie zostawić w przygotowanym przez harcerzy miejscu, tuż obok wejścia do szkolnej świetlicy, na pierwszym piętrze. Jeśli będzie taka potrzeba, to nie wykluczamy możliwości powtórzenia akcji w przyszłości.

Lista potrzebnych rzeczy: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Lwów potrzebuje także generatory prądotwórcze o dużej mocy.

Bardzo dziękujemy za włączenie się w zbiórkę i okazaną pomoc!

Harcerki i Harcerze ze Szczepu 6 Krakowskich Drużyn Harcerskich „Leśni Ludzie” im. R. Traugutta

Link do zbiórki krakowskiej

Link do plakatu dotyczącego akcji na fb harcerek i harcerzy Szczep 6 KDH Leśni Ludzie.