Mimo deszczowej pogody, w ramach tegorocznego Dnia Ziemi 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia wybranych filmów dotyczących tematyki proekologicznej, które pojawiły się BNP Paribas Green Film Festival. Część klas uczestniczenia także w wycieczkach i zajęciach terenowych. Z kolei w dniach 23 i 24 kwietnia na korytarzu szkolnym odbyła się wystawa plakatów o tematyce proekologicznej autorstwa uczniów naszej szkoły. Pierwszego dnia  w pracowni geograficznej odbyły się również warsztaty dotyczące powstawania gleby, wpływu zanieczyszczeń gleby na środowisko przyrodnicze, a drugiego dnia warsztaty dotyczące powstawania smogu. Uczniowie dowiedzieli się na nich jakie jest znaczenie gleby w ekosystemie oraz dlaczego smog jest najbardziej uciążliwy w miesiącach zimowych. Uczennice klasy 7A opowiedziały także o tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej.