Grudzień jest miesiącem wyjątkowym. Wszyscy mimo szarej jesienno-zimowej pogody czują wyjątkową atmosferę. Zaraz po święcie Świętego Mikołaja Samorząd Uczniowski rokrocznie obchodzi Dzień Przyjaźni. W tym roku nasi uczniowie uczcili ten dzień w inny sposób. Zdecydowano, że w naszej szkole zostanie zbudowane pierwsze Bożonarodzeniowe Drzewko Przyjaźni.
Projekt ten polegał na odrysowaniu i podpisaniu dłoni każdego członka szkolnej społeczności.
Z samych kształtów dłoni udało się stworzyć instalację, która cieszy oczy wszystkich przechodzących przez szkolną klatkę schodową.
Drzewko przypomina o tym, że wszyscy w szkole jesteśmy dla siebie niezwykle ważni i każdego należy otaczać szacunkiem.
Drzewko zachęca do zgody i pojednania, które są istotne w Boże Narodzenie.
W czasie pandemii i izolacji instalacja jest tym bardziej wymowna, ponieważ skupia wszystkich uczniów i pracowników szkoły w jednym miejscu, co ze względu na obostrzenia, na żywo nie jest możliwe.
Zarząd Samorządu dziękuje wychowawcom oraz Samorządom klasowym za sprawne koordynowanie akcji.

Życzymy, by czas Bożego Narodzenia był przepełniony nadzieją na lepszą przyszłość. Niech będzie to czas bez codziennych trosk. Niech w naszych domach rozbrzmiewa radosny śpiew kolęd.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Mateuszem Więckiem

Bożonarodzeniowe drzewko przyjaźni