Dnia 25 kwietnia 2024 r. klasa VII c wystawiła „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Na III piętrze naszej szkoły, w pracowicie przygotowanych dekoracjach odbyły się dwa spektakle, na które zaproszone zostały klasy VII i VIII. Znakomite role wykreowały: Olga Stanek i Barbara Stelmach w roli tytułowej, Wiktoria Rydzewska i Natasza Zapała jako Alina, Julia Oleksyk i Alicja Michalska w roli Wdowy. Zjawiskową Goplanę wykreowały Judyta Syc oraz Kvitka Kuznetsova. Zabawne duszki: Skierkę i Chochlika zagrali odpowiednio: Zofia Drewniak oraz Jakub Suhak. W roli Pustelnika wystąpił Władysław Lipert, Kirkora zagrał Antoni Bogadał, Kostryna – Tymur Shluha, Kanclerza – Michał Kurek, zaś królewskiego Lekarza – Andrzej Stadnicki. Wszystkich rozbawił Grabiec w wykonaniu Igora Sulika. Lena Wierzbicka i Julia Kuczmańska odegrały na przemian Filona i Posłańca. Uczniowie włożyli w przygotowanie spektaklu bardzo dużo pracy. Dzięki uprzejmości o.o. Kapucynów, którzy użyczyli nam sali do ćwiczeń, występ poprzedziły całodzienne warsztaty teatralne. Za pomoc w zorganizowaniu zajęć dziękujemy bratu Jakubowi. Nad całością czuwała pani Elżbieta Powązka.