Dnia 25 kwietnia 2023r. odbył się apel dla uczniów klas I – III, podczas którego wręczono nagrody uczniom wyróżnionym w następujących konkursach:
„List do ucznia SP4 z roku 2123”, „ Szkolny Konkurs o św. Janie Kantym”, „Szkoła za 150 lat” oraz „Pamiątka z naszych czasów”.

Podczas apelu został także wręczony puchar w kategorii klas I – III, ufundowany przez Prezydenta Miasta Krakowa – Profesora Jacka Majchrowskiego. To szczególne wyróżnienie przypadło Zosi Jedynak, za zdobycie Nagrody Głównej w konkursie „Pamiątka z naszych czasów”.

Nagrodę Grand Prix  w konkursie „Szkoła za 150 lat” uzyskała uczennica klasy pierwszej – Matylda Wilczyńska.

Społeczność szkolna podczas apelu przeżywała historyczne chwile. Dokonaliśmy zamknięcia pamiątek w Kapsule Czasu. Do Kapsuły włożono zwycięskie prace konkursowe oraz  inne pamiątki związane z naszą szkołą. Między innymi były to: mundurek szkolny, krawat z logo szkoły, nośniki pamięci z konkursowymi  filmami jubileuszowymi, pamiątkowy folder i wiele, wiele innych. Była to niewątpliwie duża atrakcja dla uczestników apelu. Kapsułę Czasu zamknięto i opatrzono sentencją „Otworzyć za sto lat”. Pytaniom o miejsce przechowywania Kapsuły nie było końca. Uczniom musiało wystarczyć wyjaśnienie, że zostanie ona umieszczona w tajemnym miejscu w budynku naszej Szkoły.  Nasz szkolny Wehikuł Czasu wystartował w przyszłość …

Rangę wydarzeń z ostatniego tygodnia doceniły także żonkile, posadzone
w październiku ubiegłego roku przez uczniów klasy I b, z nadzieją, iż zakwitną na Jubileusz Szkoły, co też nastąpiło.

Wszystkim uczestnikom konkursów  dziękujemy za wykonanie bardzo ciekawych prac, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Organizatorzy