Święta już za nami, zmieniamy dekorację, dzieci zabierają swoje dzieła do domu, a my chcemy przypomnieć, jak dobrze bawiliśmy się wspólnie podczas ich powstawania.

W okresie przedświątecznym uczniowie OP, 1c i 3a mieli okazję stworzyć swoje świąteczne zawieszki przy użyciu długopisów 3D. Było to zadanie wymagające precyzji, dość czasochłonne, ale bardzo wciągające. Niektórzy już snują plany, do czego możemy wykorzystać ten sprzęt w nowym roku.
 
Świetnie bawiliśmy się też, tworząc projekty o świątecznej tematyce z różnych zestawów klocków konstrukcyjnych. Powstały choinki, prezenty, czapki Mikołaja, a nawet sanie na tyle duże, że najmniejsi uczniowie próbowali na nich siadać. Przy okazji pierwszaki uczyły się, jakie warunki powinny spełniać elementy, by pasowały do danych konstrukcji. 
 
Na zajęciach z kodowania lub informatyki większość klas młodszych miała także okazję wyruszyć na multimedialną Trasę świętego Mikołaja. Wykonaliśmy tam wiele ciekawych zadań, kodowaliśmy, planowaliśmy, doskonaliliśmy najważniejsze umiejętności komputerowe. Bezsprzecznie największą popularnością wśród dzieci cieszyła się posada fryzjera świętego Mikołaja 😉