23 czerwca 28 uczniów z klas VI-VIII otrzymało Austriackie Dyplomy Języka Niemieckiego KID A1 i KID A2 z rąk Pani Dyrektor Instytutu Austriackiego Agnieszki Markowskiej w Konsulacie Generalnym Austrii.

Gospodarzem wydarzenia był Konsul Generalny Republiki Austrii Pan Phillipp Charwath oraz Pani Dyrektor Beata Sarapuk, a także nauczyciele j. niemieckiego. Nagrodę specjalną – Bon na kurs językowy w Instytucie Austriackim – otrzymała Marysia Wątor z klasy VIIe, która najlepiej zdała egzamin KID A2. Imprezę uświetnił występ wiolonczelistki Ewy Winiarz oraz skrzypaczki Julii Nagy z klasy VIIIb. W tym roku po raz pierwszy egzamin B1 zdał uczeń klasy VIIIc Ksawery Krywak. Po części oficjalnej uczniowie mogli spędzić kilka chwil w ogrodzie Konsulatu.

Kolejna sesja egzaminacyjna w maju przyszłego roku.