Praca sekretariatu

Dzień bez stron:
czwartek 9:00 - 13:00

Wpisany przez Administrator

Zapraszamy do zobaczenie życzeń przygotowanych przez naszych uczniów.

Egzamin Ósmoklasisty 2020.

Wpisany przez Administrator

Serdecznie gratulujemy naszym tegorocznym Absolwentom osiągnięcia wysokich wyników na Egzaminie Ósmoklasisty 2020.
Jesteśmy dumni z Waszych rezultatów, które świadczą o systematycznej i wytężonej pracy oraz o bardzo dobrym przygotowaniu do egzaminu.
Życzymy Wam wielu sukcesów i powodzenia w nowych szkołach.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP 4

RAJD SZKOLNY

RAJD SZKOLNY SZLAKAMI I ŚCIEŻKAMI KRAKOWA - 21.09.2020 i 25.09.2020

Tegoroczny rajd szkolny odbył się w dniach 21 września (klasy 7 i 8) oraz 25 września (klasy 4-6). Ze względu na sytuację epidemiczną uczniowie wędrowali po szlakach i  ścieżkach turystycznych w obrębie Zrębu Sowińca, na terenie miasta Krakowa. Poszczególne klasy, wędrując swoimi trasami, poznały zabytki związane z dawną Twierdzą Kraków, a także przyrodą Lasu Wolskiego. Poza szkolnymi opiekunami uczestnikom rajdu towarzyszyli krakowscy przewodnicy miejscy, którzy zapoznali uczniów z mijanymi obiektami krajoznawczymi - zabytkowymi budynkami, pozostałościami fortów i dróg fortecznych, wapiennymi skałkami, a także punktami widokowymi okolicy Kopca Kościuszki. Nie zabrakło także informacji historycznych o mijanych dzielnicach i częściach Krakowa. Podczas obu dni rajdu dopisała bardzo dobra pogoda.

--- Zdjęcia ---

UROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW Z J.NIEMIECKIEGO KID A1 i KID A2 W KONSULACIE AUSTRIACKIM

Wpisany przez Administrator

22 września  33 uczniów z klas VII i VIII otrzymało Austriackie Dyplomy Języka Niemieckiego KID A1 i KID A2 z rąk Pani Dyrektor Instytutu Austriackiego Agnieszki Markowskiej w Konsulacie Generalnym Austrii. Wśród gości wydarzenia był  Konsul Generalny Republiki Austrii Pan Phillipp Charwath oraz Pani Dyrektor Beata Sarapuk, nauczyciele j. niemieckiego. Nagrodę specjalną - Bon na kurs językowy w Instytucie Austriackim - otrzymała Ewa Winiarz z klasy VIIIb, która najlepiej zdała egzamin KID A2.  Imprezę uświetnił występ wiolonczelistki Ewy Winiarz  oraz skrzypaczki Julii Nagy z klasy VIIIb. Na scenie wystąpiła również Celina Mikuła z klasy IIa - finalistka konkursu piosenki niemieckojęzycznej. Po części oficjalnej uczniowie mogli spędzić kilka chwil w ogrodzie Konsulatu.

Kolejna sesja egzaminacyjna w maju przyszłego roku.

Link do zdjęć

Zebranie Świetlica

konkurs

Wpisany przez Administrator

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Ja też mogę być DOBRYM PRZYJACIELEM.
  Konkurs jest adresowany do uczniów klas 1-4.
  Tematem konkursu jest wyrażenia piękna przyjaźni w postaci pracy wykonanej w dowolnej technice plastycznej. Celem konkursu jest ukazanie empatii, koleżeństwa i wzajemnego szacunku.
   Prace powinny być wykonane w formacie A4.
   Udział w konkursie jest dobrowolny.
   Praca powinna posiadać 1 autora.
   Praca musi być wykonana samodzielnie przez uczestnika konkursu.
   Jedna osoba może zgłosić na konkurs 1 pracę.
   Prace należy opisać na odwrocie
   Prace proszę składać w gabinecie psychologa i pedagoga szkolnego
   Pracę proszę składać do 2 X.
Organizatorki konkursu Klaudia Słonina i Karolina Rojek

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Bezpieczne wakacje

Życzenia 6d

Karta zapisu do świetlicy

Cechy dawnego Krakowa - zapomniane smaki Krakowa

Wpisany przez Administrator

Turniej Historyczny "Cechy dawnego Krakowa" - zapomniane smaki Krakowa - kuchnia staropolska.

Uczniowie klas 4 b, 4 c i 6 a wzięli udział w V edycji Turnieju Historycznego "Cechy dawnego Krakowa" - zapomniane smaki Krakowa - kuchnia staropolska. Konkurs był organizowany przez Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski, a także  dawną kuchnią,  w szczególności:

- historią kultury jedzenia
- historią kultury związanej z produkcją i przygotowywaniem żywności,
- kuchnią staropolską
- historią produktów lokalnych i regionalnych małopolski
- zwyczajami i tradycjami żywieniowymi
Praca uczennic klasy VI A- Poli Nowak, Zuzanny Magiery i Amelii Budzińskiej zdobyła II miejsce. Gratulacje!!!

Książka kucharska klasy 4b

Książka kucharska klasy 4c

Książka kucharska klasy 6a

Zagadki do lektur

Wpisany przez Administrator

1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia w ramach przygotowania do egzaminu uczniowie klas VIII przygotowywali zdjęcia - zagadki, które miały ilustrować w sposób dosłowny lub symboliczny wybraną lekturę obowiązkową. Oto efekt pracy ósmoklasistów. Czy jesteśmy w stanie odgadnąć wszystkie książki?

Przepisy z koronawiruskiem w tle

Wpisany przez Administrator

Przepisy z koronawiruskiem w tle czas kwarantanny twórczo wykorzystany przez Uczniów klasy 5B Pomysł stworzenia klasowej książki kucharskiej, zrodził się podczas jednej z lekcji wychowawczych odbywających się online. W czasach kwarantanny uczniowie mają więcej czasu, są ciągle w domu i mogą bezpiecznie eksperymentować w kuchni pod okiem dorosłych. Okazało się, że duża grupa uczniów lubi wymyślać i wcielać w życie swoje przepisy na różne potrawy, przekąski i słodkości. Powstała wyjątkowa książka pt. Przepisy z koronawiruskiem w tle, w której znajdują się przepisy każdego ucznia wraz ze zdjęciem gotowej potrawy. Do wykonania każdej czynności uczniowie podeszli z dużym zaangażowaniem, pomysłowością, kreatywnością oraz cierpliwością. Ja, jako wychowawca jestem dumna ze swoich wyjątkowych Uczniów.

Zobacz książkę