Tydzień Języka Niemieckiego

 

Tydzień Języka Niemieckiego

 

 

    
 
 

Ubiegły tydzień w naszej szkole minął pod znakiem języka niemieckiego. Uczniowie klas V-VIII brali udział w wielu konkursach, warsztatach i quizach, które przybliżały im język niemiecki w ciekawy i zabawny sposób. W trakcie dwugodzinnego spotkania każda grupa mogła zmierzyć się z aplikacjami interaktywnymi (quizizz, kahoot) i rozwiązując zadania językowe. Kolejnym punktem programu było obejrzenie teledysków, filmów prezentujących tematykę piłki nożnej, których autorami byli sami uczniowie. Każda z klas zmierzyła się także z kartami dobble, brała udział w quizie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, układała puzzle tematyczne oraz ciekawe wyrazy niemieckie, a także odgadywała nazwy produktów spożywczych. Spotkanie minęło w sympatycznej atmosferze, którą zapewnili sami uczniowie, przygotowując przysmaki kuchni niemieckiej i austriackiej. Na deser uczyliśmy się śpiewać piosenki o sympatycznym krokodylu o imieniu Schnappi.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz p. Dyrektor Beacie Sarapuk za obecność na zajęciach.

Galeria zdjęć (tutaj)

 

Agata Maćkowiak i Paweł Pabian