Lekcja ekologii w Tauron Arena Kraków z kl. VI B - 8.10.2018

 

 

 

Lekcja ekologii

w Tauron Arena Kraków


 

 

 

 

8. października klasa VIb brała udział w wielkiej lekcji ekologii, która została zorganizowana w Tauron Arena Kraków.

 

 

Głównym celem wydarzenia było kompleksowe zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Krakowa przez Gminę Miejską Kraków i miejskie spółki komunalne. Organizatorom w szczególności zależało na pokazaniu tych działań dzieciom i młodzieży stąd pomysł na przygotowanie ?lekcji? i zgromadzenie w jednym miejscu wielu podmiotów, którym bliskie są tematy związane z ekologią.

Podczas Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie Kraków zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania oraz działania wpływające na ochronę środowiska i poprawę jakości życia w mieście, przede wszystkim te związane z poprawą jakości powietrza i nowatorskim system gospodarki odpadami.

W TAURON Arenie Kraków można było zobaczyć m.in. ekologiczny park maszyn, czyli pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki w codziennej pracy (m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, koparkę, beczkowóz), a także elektryczny i zabytkowy autobus z taboru krakowskiego MPK oraz ekologiczne samochody wykorzystywane przez Straż Miejską i Policję. W programie znalazły się warsztaty i gry dotyczące segregacji śmieci, tego co robić, aby nie zanieczyszczać wody oraz dlaczego warto zastąpić węgiel ciepłem sieciowym? W arenie stanęło mobilne laboratorium, w którym będzie można dowiedzieć się czym jest niska emisja i jakie są sposoby jej ograniczenia?

Nasi uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, a o swoich wrażeniach opowiedzieli dziennikarzom i udzielili wywiadu do wieczornego wydania KRONIKI TVP 3 Kraków (link do wydania https://krakow.tvp.pl/1277328/kronika).

 

Galeria zdjęć.