Dzień otwarty, 10.03.2018


Dzień otwarty w SP4 - 10.03.2018

 

 

 W sobotę, 10 III 2018 r., Szkoła Podstawowa nr 4 w Krakowie otworzyła swe podwoje przedszkolakom i ich rodzicom. Goście w czasie Dnia Otwartego mieli możliwość zwiedzenia naszego szacownego budynku szkolnego i wzięcia udziału w zajęciach z różnych przedmiotów: matematyki, przedmiotów przyrodniczych, historii, języka polskiego, przedmiotów artystycznych, informatyki  i innych. Nauczyciele i uczniowie wtajemniczali swych małych gości w tajniki nauki - tak, aby przedszkolaki świetnie się przy tym bawiły. Można też było obejrzeć wystawę plastycznych prac uczniowskich i wziąć udział w karaoke. Goście mogli obejrzeć teatrzyk w języku angielskim pt. Kopciuszek, który wystawiły uczennice należące do językowego  kółka teatralnego.  
Zanim do tego doszło, w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała wszystkich ekipa ,,samolotu" linii lotniczych AirFour :) Tegoroczny Dzień Otwarty odbywał się bowiem pod hasłem ,,Z Czwórką dookoła świata".
,,Kapitan" Mateusz Wójcik i ,,stewardessa" Justyna Dybał z humorem przedstawili działalność szkoły - od jej dziewiętnastowiecznych początków aż po dzień dzisiejszy. Prezentację szkoły przerywały występy artystyczne: piosenki solistów, chóru i szczepu harcerskiego, występy taneczne, baletowe i gimnastyczne. Szkolnych artystów nagrodzono gromkimi owacjami.
Pani Dyrektor Beata Sarapuk przedstawiła nam też Gościa specjalnego - p. Zdzisława Gajdę, który w roku 1937 rozpoczął naukę w naszej szkole w klasie pierwszej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice powitali p. Zdzisława gromkimi brawami. Gość odwiedził każde stanowisko, zamieniając z nauczycielami słowa pełne uznania i humoru.
Dzień Otwarty przeszedł do historii, a my już dzisiaj zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów w podróż dookoła świata - świata nauki i zabawy.

Mirella Rubin-Lorek 

Zapraszamy do galerii zdjęć - zobacz.